Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červenec 2007 - Řím zblízka

2. 7. 2009

ObrazekŘÍM -Město přímo přecpané historickými památkami,  turisty a drahými auty. Vždycky jsem se tam chtěla podívat a v létě 2007 jsem si ten sen splnila.

Cesta tam - jedete-li autem -je dost dlouhá a únavná. Když kašlete na předpisy, (což se, když vás v Itálii chytnou, opravdu nevyplatí) můžete to zvládnout za 34 hodin. Pohled na Alpy jak z placené dálnice, tak úzké a klikaté horské cestičky, však dokáže zpříjemnit cestu.

Samotný Řím je pro milovníky antiky pastvou pro oči. Nějakou tu sochu, obelisk či oblouk tam mají bez přehánění na každém druhém rohu. Bílý mramor v letním slunci pod překrásně modrou oblohou vám dá zapomenout na přeturistované ulice. Avšak rozhodně to není jen staré nerozvíjejcí se město. Hned vedle Vatikánu můžete přejít osmiproudou silnici, přímo u Kolosea je vchod do sprejery vyzdobeného metra a není výjimečné když uvidíte nablýskané Lamborginy nebo Ferrari.

Zmíněné metro je výborný prostředek pro pohyb městem. Má jednoduchou síť a není drahé. Přestože zdejší vzdálenosti nejsou pěšky nepřekonatelné, při tom množství věcí k vidění by vás mohly pekelně zabolet nožky. A také neustálý pobyt na pražícím sluníčku vám nemusí udělat dobře. Římani sice sem tam umístili fontánku s vodou, ale stčit to nemusí.

Já doufám, že se tam ještě někdy podívám a zkouknu to co jsem prvně nestihla. Jen si příště asi vyberu transport letadlem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář